Следни испити

Април/Мај
П В С Ч П С Н
16171819202122
23242526272829
30123456
78910111213
14151617181920
сите

Новости

10 Април 2018

Се известуваат студентите дека пријавувањето на испитите за априлската сесија ќе се врши од 10.04-16.04.2018.

повеќе

05 Април 2018

Распоред за испити во априлска испитна сесија за академска 2017/18 год. за сите студиски програми преземи

повеќе

16 Февруари 2018

Се известуваат студентите дека задолжително и самостојно треба да ја пополнат анкетата која е поставена во нивното електронско досие во iKnow системот.

повеќе

13 Февруари 2018

ГОДИШЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА НАУЧНОИСТРАЖУВАЧКИ ПРОЕКТ

МОДЕЛ НА СООБРАЌАЈНА ПОЛИТИКА ВО ФУНКЦИЈА НА ОДРЖЛИВИОТ РАЗВОЈ НА РЕПУБЛИКА СЛОВЕНИЈА И РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

повеќе

13 Февруари 2018

Уписот на предмети од летен семестар за академската 2017/2018 год. без казна ќе се врши до 16.02.2018 год.

повеќе

02 Февруари 2018

Распоред за настава во летен семестар од академска 2017/18 год. за сите студиски програми преземи

повеќе

15 Јануари 2018

За студентите од прв, втор, трет, четврт и петти семестар задолжително пријавување на испитите за јануарска сесија преку iKnow системот.

повеќе

29 Ноември 2017

Познати добитниците на наградите за истражувачки труд и есеј на распишаниот награден конкурс на УКЛО. Две од првите три награди за студентите од ТФБ. Честитки до Филип Лазоски (прва награда) и Игор Стерјовски (трета награда) за истражувачки трудови. 

повеќе

30 Јануари 2015

Се известуваат студентите на Технички факултет – Битола дека заради новите законски прописи скриптарата нема да работи почнувајќи од 01.02.2015 год.

повеќе

Стручни служби

 1. Анастасовски Христо - адмнистратор во сметачки центар
 2. Ристевски м-р Ристо - администратор во сметачки центар
 3. Микаровски Ѓорги - администратор во сметачки центар
 4. Илиевска Мирјанка - секретар
 5. Шафкуловска Валентина  - раководилте на студентска служба
 6. Антоска Трајанка - референт за студентски прашања
 7. Димитровска Ката - референт за стуждетски прашања
 8. Жатева Паца - референт на општо административни работи
 9. Алушовска Марушка - дактилограф
10. Гроздановска Ратка - сметководител
11. Ѓорѓиевски Никола - котлар и одржувач на инвертар и кругот на факултетот
12. Степановски Стојан - домаќин
13. Мицески Миле - курир
14. Цапевска Марика -  хигиеничар
15. Илиевска Сузана -  хигиеничар
16. Марушевска Јагода - хигиеничар
17. Николовска Верка - хигиеничар
18. Талевска Илинка - хигиеничар
19. Трајановска Снежана - хигиеничар